Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44749719
Wiadomości
grafika
II etap Rajdu po Ziemi Krotoszyńskiej

23 czerwca odbył się II etap Rajdu po Ziemi Krotoszyńskiej. Tym razem rowerzyści jechali z Dzielic w gminie Rozdrażew do Koźmina Wielkopolskiego. Rajd odbywa się z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz 20-lecia powiatu krotoszyńskiego. Na starcie w Dzielicach pojawiło się około 100 uczestników. Wśród nich samorządowcy, między innymi: przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego Leszek Kulka, wójt Rozdrażewa Mariusz Dymarski, burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, zastępca burmistrza Koźmina Wlkp. Jarosław Ratajczak, radni Rady Powiatu Krotoszyńskiego i radni gminni, pracownicy samorządowi i pracownicy jednostek podległych samorządowi. Na starcie stawili się licznie mieszkańcy z wszystkich gmin powiatu krotoszyńskiego.

 

Historię i rozwój Rozdrażewa przybliżył uczestnikom wójt Rozdrażewa Mariusz Dymarski. W szkole w Dzielicach mogliśmy zobaczyć, jak uczyli się uczniowie około 100 lat temu. W klasie, mimo wakacji, spotkaliśmy uczniów w strojach z tego okresu, którzy siedzieli w ławkach i pisali piórami ze stalówką, maczając je w atramencie znajdującym się w kałamarzu.

 

Po tym niezwykłym wydarzeniu uczestnicy ruszyli w stronę Rozdrażewa. Zatrzymali się w Masztalarni prowadzonej przez panie z rozdrażewskiego stowarzyszenia. Można się było przyjrzeć, jak kiedyś żyli mieszkańcy ziemi rozdrażewskiej. W stylowo urządzonej sali raczyliśmy się pyszną kawą i ciastem, delektując się klimatem przepięknego miejsca, jednak trzeba było ruszać w dalszą drogę...

 


 

Dalsza część relacji na stronie Starostwa Powiatowego w Krotoszynie (kliknij)  

ikona daty04-07-2018, 09:04 ikona autoraib ikona wyświetleń1104
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt