Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44749689
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja14-09-2018 14:43
ikona autorib
ikona ilości zdjęć7
Piękna Gmina. Dożynki na Gorkach

Od dawien dawna, jeszcze przed podziałem administracyjnym Wielowsi na ulice, mieszkańcy posługiwali się swoim podziałem na poszczególne dzielnice wsi. Jedną z takich dzielnic były Gorki, obecnie ulice Stawna. Starsi mieszkańcy Gorków zawsze w wolnych chwilach przesiadywali na ławeczce pod topolą, która została przewrócona przez wichurę kilkanaście lat temu. Wtedy to mieszkańcy ulicy Stawnej postanowili przenieść się na teren obok stawu znajdującego się przy tej ulicy.

Jest tam ławeczka, stół i ognisko. Wokół terenu zostały posadzone drzewa, takie jak: bożodrzew gruczołkowaty, iglicznia, akacja, brzozy, leszczyna oraz różne odmiany wierzby. Wsród drzew zawieszone są budki lęgowe dla ptaków, widać też stąd gniazdo bocianów. Mieszkańcy wolne wieczory spędzają na pogawędkach przy ognisku. Najbardziej na ognisko oczekują dzieci, na pieczoną kiełbasę oraz chleb.

Chociaż mieszkańcy wsi uczestniczą w wiejskich dożynkach, corocznie organizują własne, wieczorem w dniu dozynek kościelnych. W tym roku przypadło ono na 19 sierpnia. Każdy z uczestników przygotował coś do jedzenia i stół był bogato zastawiony. Miło posiedzieć w parku w takim towarzystwie, wśród różnych gatunków drzew, słuchając śpiewających ptaków. Piękna integracja mieszkańców Gorków.

 Stanisław Naskrętski

ikona daty14-09-2018, 14:15 ikona autoraib ikona wyświetleń552
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt