Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44759046
Wiadomości
grafika
10.11. Badania profilaktyczne dotyczące raka piersi

 

Profilaktyka raka piersi.


Stowarzyszenie „POMÓŻMY SOBIE” kończy swą tegoroczną działalność statutową realizowaną w ramach dofinansowanego przez Miasto i Gminę Krotoszyn projektu „WYPRZEDŹ RAKA” akcją badań profilaktycznych  pod hasłem „Twoja szansa w walce z rakiem piersi”.  

 

Choroba ta mimo prowadzonych od lat działań i postępów w jej leczeniu jest nadal groźna, a naszym najważniejszym sojusznikiem w walce o własne zdrowie i wczesne wykrycie choroby jest wiedza i znajomość podstawowych zasad profilaktyki, które stowarzyszenie szerzy od 20 lat. Mimo prowadzonych w tym zakresie działań i coraz skutecznych metod leczenia liczba zachorowań nie maleje. Rocznie wykrywa się c’a 15.000 nowych przypadków chorobowych a około 5.000 kobiet umiera z tego powodu. Główna przyczyna tego stanu rzeczy? - to zbyt późno wykryta choroba. A sposoby wczesnego jej wykrycia zależą przecież od postawy zdrowotnej każdej kobiety. Nie wystarczy tu jednak posiadana wiedza ale niezbędne jest systematyczne korzystanie z jej zasobów. W codziennym życiu musimy pamiętać o obserwacji swojego organizmu i szybkiej reakcji na przesyłane przez ciało sygnały, o comiesięcznym przeprowadzeniu samobadania piersi i korzystaniu z podstawowych, powszechnie zalecanych badań profilaktycznych. To jest Twoja szansa na zdrowie i długie życie.

 

W związku z powyższym Stowarzyszenie „POMÓŻMY SOBIE” zaprasza mieszkanki Miasta i Gminy Krotoszyn w dniu 10 listopada 2018 roku na kolejną akcję badań profilaktycznych. W uruchomionych w Zakładzie Opieki Medycznej „CER-MEDIC” Sp. z o.o. w Krotoszynie przy ul. Przemysłowej 21 gabinetach specjalistycznych wykonasz badanie usg piersi, a następnie skorzystasz z porady specjalisty onkologa. Na badania należy zgłaszać się w godzinach od 9:00 do 13:00. Z uwagi na możliwości organizacyjne i merytoryczne liczba badań jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.    

 

Skorzystaj z tej szansy. Rak piersi – jest najczęstszym i najgroźniejszym nowotworem występującym u kobiet i stanowi 20% wszystkich notowanych rocznie w Polsce zachorowań na nowotwory złośliwe.  

ikona daty05-11-2018, 09:11 ikona autoracki mg ikona wyświetleń330
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt