Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44778895
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja31-10-2018 12:46
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć15
Europejski Tydzień Kodowania z robotami w bibliotece

 

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie po raz drugi brała udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, który w tym roku odbywał się w dniach od 6 października 2018. W ramach projektu biblioteka zorganizowała spotkania dla uczniów klas I – III szkół podstawowych.

 

Głównym tematem zajęć było kodowanie. Na podstawie prezentacji przygotowanej przez prowadzących uczniowie dowiedzieli się co to jest programowanie, czym są roboty i jak działają. Dzieci wzięły także udział we wspólnych zabawach z robotami Photon. Każdy uczeń miał okazję sterować i zaprogramować robota w określony sposób. Wszystkim uczestnikom zorganizowane zajęcia sprawiły dużo radości, najmłodsi bardzo aktywnie brali udział w spotkaniach. Uczniowie otrzymali specjalne przypinki oraz naklejki na koszulki związane z Europejskim Tygodniem Kodowania.

 

Biblioteka otrzymała interaktywne roboty Photon w ramach programu „Kodowanie w bibliotece” organizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

W zajęciach brały udział dzieci z krotoszyńskich szkół oraz ze szkoły w Gorzupi. Łącznie książnicę odwiedziło 114 uczniów. Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniach i zaangażowanie w zajęcia. Wychowawcy klas, którzy chcieliby wziąć udział w podobnych lekcjach proszeni są o kontakt z książnicą.

 

Tekst i zdjęcia: KBP

ikona daty31-10-2018, 12:26 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń415
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt