ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
rekrutacja_200_napis.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
41821596
krotower-baner-780.jpg
Portal
grafika
Zapytaj komendanta 2017-2018

 
 
tel. do dyżurnego Straży Miejskiej w Krotoszynie:  62 725 42 00 
 
 
 
Serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców gminy Krotoszyn do skorzystania z możliwości komunikacji ze Strażą Miejską w Krotoszynie za pomocą internetu.
 
  Komendant Straży Miejskiej
  Waldemar Wujczyk
 
 
 
REGULAMIN:
 
1. Zadając pytanie, Użytkownik akceptuje Regulamin.
2. Pytanie proszę przesłać za pomocą poniższego formularza kontaktowego podając pseudonim/imię i treść pytania/komentarza
3. Użytkownik wyraża zgodę na publikację imienia/pseudonimu oraz treści pytania na stronie internetowej www.krotoszyn.pl
4. Pytanie powinno być precyzyjne, w formie 1-2 zdań.
5. Pytania są publikowane w wersji nadesłanej, z zachowaniem oryginalnej pisowni
6. Odpowiedź odnosi się wyłącznie do pytania i jest udzielana w zakresie kompetencji służbowych straży miejskiej.
7. Odpowiedź na zadane pytanie jest publikowana na tej stronie lub jeśli internauta sobie tego nie życzy, wysyłana na podany przez niego e-mail.
8. Termin udzielenia odpowiedzi jest uzależniony od liczby napływających pytań oraz stopnia ich skomplikowania.
9. Zabronione jest używanie wulgaryzmów, przesyłanie tekstów zawierających groźby lub obraźliwe wypowiedzi o konkretnych osobach (rubryka jest moderowana).
10. W przypadku złamania powyższych zakazów pytanie nie będzie publikowane, a odpowiedź na nie nie będzie udzielona.
11. Nie będą udzielane odpowiedzi na pytania często powtarzane. Proszę przejrzeć poprzednie wypowiedzi, ponieważ wielu Użytkowników porusza w swoich pytaniach te same tematy
 
 
 
 

ikona daty05-09-2017, 00:31 ikona autoraaa
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Komentarze (82)
ikona daty 2018-05-18 19:04 ikona autora krotoszynianin
na ulicy langiewicza leży porzucony rower miejski koło mechanika i proszę jeszcze o interwencje na tej ulicy w sprawie psów szczekaja całą noc spac nie można.
ikona daty 2018-05-17 19:47 ikona autora leszek
panie komendancie straży miejskiej w krotoszynie ponawiam i wzywam pana do interwencji w sprawie wiązanych psów przy markecie netto ,godzine temu wychodziłem z netto i był przywiązany duży pies prawie przy drzwiach bez kagańca i na nas warczał, a dwa mniejsze były przywiązane kawałek dalej które ujadały na dwie starsze panie .nie wiem czy pan wie że dzisiaj w opolu zostało pogryzione dziecko w raz z matką przez psa który był przywiązany bez kagańca przy sklepie ,to dziecko ma odgryziony palec i liczne rany szarpane głowy i tułowia nie mówiąc o ranach matki ,panie komendancie co się musi stać żeby pan zareagował w tej sprawie ps.dlaczego nie odbieracie telefonów jak sie do was dzwoni
ikona daty 2018-05-08 20:14 ikona autora leszek
panie komendancie dzisiaj znowu był uwiązany duzy pies przy wejściu do marketu netto który ujadał na ludzi wchodzących do netto ,panie komendancie przeciesz pan wie że nie wolno zostawiać psa bez opieki jeszcze bez kagańca ,jak te psy kogoś ugryzą to pan będzie odpowiedzialny bo ja do pana pisze nie raz w tej sprawie bo mam kopie ty komentarzy ,niech pana ludzie nie siedzą w samochodach na rynku tylko niech jadą pod market netto i niech wyłapią tych właścicieli psów którzy łamią prawo bo stwarza to duże zagrożenie dla ludzi
ikona daty 2018-05-01 12:56 ikona autora stanisławski roman
panie komendancie. są dwie kwestie do rozpatrzenia. obie dotyczą osiedla nr 3 w krotoszynie i obie dotyczą spraw związanych z parkowaniem i zatrzymywaniem się samochodów wewnątrz tego osiedla. sprawa pierwsza-na tymże osiedlu pomiędzy blokami osiedla i kamienicami (obręb ulic mickiewicza sienkiewicza jest parking w którym notorycznie brakuje miejsca do parkowania.znajduje się tam pojazd okryty plandeką który nie jest w ogóle używany i stoi tak już od pół roku czyli jest to albo pojazd długotrwale nieużywany albo zapomniany albo gdzieś skradziony i wg prawa nadaje się do odholowania, sprawa druga również poważna.na drogach wewnętrznych wzdłuż kamienic położonych przy ulicy mickiewicza sienkiewicza postawiono obustronne znaki zakazu zatrzymywania się i postoju. obustronnie to znaczy że po lewej i prawej stronie na wjeździe z jednej strony jak i na wjeździe z drugiej strony ulic wewnętrznych.znaki te ograniczają możliwość podjechania choćby do klatki by podwieźć starszą niedomagającą kobietę.rzecz jest kompletnie absurdalna i wątpliwie zgodna z prawem drogowym. gdy kierowcy łamią te zakazy z powodu braku miejsc parkingowych na parkingu który jest za mały i parkują w miejscach objętych zakazem to pojawia się policja która wypisuje mandaty. proszę zająć się autami opuszczonymi i zweryfikować oznakowanie dróg wewnętrznych na tym osiedlu.
ikona daty 2018-04-29 19:50 ikona autora rowerzysta
witam. na ulicy okólnej przy ścieżce pieszo - rowerowej od ul. staszica bardzo często (praktycznie zawsze kiedy jadę rowerem) parkuje samochód osobowy który bardzo ogranicza przejazd i stwarza duże zagrożenie, a ulica okólna jest objęta całkowicie strefą zamieszkania i w tym miejscu parkować nie wolno. proszę o interwencję.
ikona daty 2018-04-20 22:40 ikona autora krotoszynianin
panie komendancie wczoraj wchodząc do marketu netto zaatakował mnie pies przywiązany prawie przy drzwiach wchodzących całe szczęście że udało mi sie odskoczyć pies był dosyć duży oczywiście bez kagańca, atakował również innych wchodzących,co by się stało gdyby mnie ugryzł ,albo jakieś dziecko ,raz byłem świadkiem jak pies przywiązany kawałek dalej do rurki atakował panią która chciała postawić rower.panie komendancie prosze o interwencje w tej sprawie prosze wysyłać patrole pod netto rano w południe ipod wieczór tych ludzi od tych psów należy karać zgodnie z art 77 kodeksu wykroczeń ,prosze o zdecydowane kroki w tej sprawie bo to zagraża zdrowiu i życiu ludzi
ikona daty 2018-04-20 15:50 ikona autora pio
na ul.polnej 35 został zaparkowany samochóde mercedes pkr 11348 z inf.o sprzedaży ,utrudnia on wyjazd zasłaniając widoczność .na tym skrawku zieleni często parkują samochody uniemożliwiające bezpieczny wyjazd.czy można ustawić tam znak zakaz parkowania?
ikona daty 2018-04-11 14:17 ikona autora działkowiec
tyle się mówi o ekologi o trucicielach w powiecie krotoszyńskim,a są tacy którzy uważają ze nie trzeba się liczyć z tym i tak na działkach na ul. spacerowej działki im.powst.wlkp naprzeciw relaksu palą bez przerwy śmieci dymią naokrągło nie sposób przebywać w tym smrodzie to wszystko osadza się na drzewach owocowych na grządkach z warzywami i to ma być zdrowe bo wychodowane na działce absurd jakiś.jak się komuś zwróci uwagę to w odpowiedzi słyszę ze tu zawsze się tak robiło.cos okropnego są działki na terenie krotoszyna gdzie jest surowy zakaz palenia ale mają dobrych gospodarzy,którzy tego pilnują a unas to się nie sprawdza.
ikona daty 2018-04-10 23:43 ikona autora obserwator
dlaczego pańscy ludzie poruszając się samochodami służbowymi i nie tylko nie zapinają pasów bezpieczeństwa czyżby byli zwolnieni z tego obowiązku ?. proszę o szczerą odpowiedz . pozdrawiam !!!
ikona daty 2018-04-08 19:23 ikona autora bik
prosze sie zainteresowac wsią jasne pole robi sie ciepło i duzo rowerzystow tam przejezdrza a tam rolnicy wpuszczaja odchody do rowu tzw.kaluge .smrud nie do zniesienia .prosze sie zainteresowac .z wieczora naokraglo nieczystosci od zwierzat tam wpuszczaja .jesli zostanie to bez odpowiedzi to ktos wyzej sie tym zainteresuje.
ikona daty 2018-04-04 20:55 ikona autora andrzej sz.
w gorzupii na ul. leśnej w odcinku od pod samym lasem (na tak zwanym "pustkowiu", ta nieasfaltowa droga w stronę lasu) grasują od wielu miesięcy psy. w godzinach popołudniowych (po 15) biega ich od 2 do 5, zarówno takie wielkości do kolan jak i duże wilczury. psy są agresywne i za każdym razem gonią i atakują przechodniów i rowerzystów. w okresie letnim przejażdżka czy spacer do lasu są wręcz tamtędy niemożliwe. bardzo pana proszę o zrobienie coś z tym fantem :( tamtejsi "gospodarze" mają gdzieś upominanie ich.
ikona daty 2018-03-29 21:37 ikona autora kaz
na ulicy polnej ciągle parkują samochody mimo zakazu. widujemy straż miejską ale chyba trzeba kontrolować częściej, pozdrawiam
ikona daty 2018-03-23 11:06 ikona autora mieszkaniec
jest problem na ul. kamiennej przed sklepem mięsnym pomimo zakazy ciągle stoję tam samochody i jest mocno utrudniony przejazd szczególnie w godzinach rannych, kiedy autobusy dowożą dzieci do szkoły. także interesujący jest temat związany z zajmowaniem parkingu w rejonie skrzyżowania witosa i raszkowskiej przed cmentarzem przez handlarza samochodami. jest to skandal, że nikt na to nie ma wpływu. a miał to być parking przycmentarny. opłata za zajęcie tego miejsca na prywatne cele też nie jest uiszczana. proceder ten trwa już kilka lat. może przyjazd telewizji by pomógł ...
ikona daty 2018-04-05 09:30 ikona autora waldemar wujczyk
na parkowanie na ul. kamiennej strażnicy miejscy zwrócą uwagę, chociaż w godzinach rannych koncentrujemy działania przy szkołach podstawowych nr 4 i nr 8, gdzie naszym zdaniem zagrożenie jest większe. parking przy ul. witosa jest zarządzany przez generalną dyrekcję dróg krajowych i autostrad, więc władze gminy nie mają wpływu na to, co tam się dzieje. parking nie jest prawidłowo oznakowany, więc zarówno policja, jak i straż miejska nie mają podstaw do interwencji. sytuacja prawdopodobnie zmieni się po modernizacji ulicy, co drogowcy zapowiadają na przyszły rok.
ikona daty 2018-03-18 21:03 ikona autora przechodzień-stary
po opadach śniegu w sobotę w d 2018-03-17 na u.piastowskiej na chodniku przy zespole szkól ponadgimnazjalnych całkowita ślizgawka .czy ten gospodarz tego terenu jest inny i nie musi dbać o terem jemu przynależny.a co w tym zakresie zrobiła straż miejska.następny który jest poza wszelkimi wymogami? .myślę że komendant sm po kwartale odpowie bo widać ze z taką częstotliwością udziela odpowiedzi piszącym.
ikona daty 2018-03-29 12:19 ikona autora waldemar wujczyk
straż miejska z uwagi na niewielki stan etatowy nie pracowała w ww. sobotę. z tego powodu strażnicy nie mogli podjąć interwencji wobec zarządcy nieruchomości. na niektóre odpowiedzi trzeba czasem dłużej czekać, gdyż udzielam ich dopiero po sprawdzeniu zgłoszenia. pozdrawiam
ikona daty 2018-02-18 01:45 ikona autora alex
wiram! proszę o skontrolowanie posesji przy ulicy klemczaka w krotoszynie. codziennie w godzinach popołudniowych między 16:00 a 18:00 z kamina z jednego domu unosi sie strasznie duszący i ciężki dym koloru szarego. nie można przez to otworzyć okna bo wszystko wlatuje do mieszkania.
ikona daty 2018-03-22 13:36 ikona autora waldemar wujczyk
nieruchomość ta była wielokrotnie sprawdzana przez strażników i nie stwierdziliśmy tam żadnego wykroczenia związanego ze spalaniem odpadów. zadymienie rzeczywiście powodują, ale zarówno piec, jak i opał odpowiadają obowiązującym normom. w tej sytuacji można jedynie czekać na zmianę przepisów obowiązujących w tym zakresie. pozdrawiam
First page
1
Last page